db2W piątek 15.04.2011 roku pojechaliśmy do Dąbrowy Górniczej na zaproszenie władz Klubu Sportowego „Ronin”, który obchodził 15-lecie istnienia. Działacze klubu jednocześnie postanowili urządzić uroczystą galę z okazji 30-lecia istnienia Karate Shotokan na Śląsku. Z tej okazji kapituła powołana przez śląskich działaczy karate uhonorowała ich zdaniem najwybitniejszych mistrzów sztuk walki, którzy w ciągu ostatniego trzydziestolecia zaznaczyli największy wkład w rozwój sztuk walki na Śląsku. Wśród wyróżnionych medalem i dyplomem poczesne miejsce zajął nasz sensei Robert Sworek 7 DAN.

Galę, na której były wręczane odznaczenia prowadził aktor i karateka Robert Moskwa. Na początku odbyło się kilka pokazów instytucji związanych z Klubem „Ronin” oraz prezentacja sponsorów. Po tym wszystkim organizatorzy przeszli do meritum, czyli do wręczenia nagród. Najbardziej wyróżniony został Shihan Giuseppe Beghetto z Włoch, który miał ogromny wpływ na rozwój karate w Polsce 30 lat temu i do dzisiaj utrzymuje regularne kontakty sportowe ze środowiskiem śląskim. W szczególności z Shihanem Zbigniewem Wojtkowiakiem.

[singlepic id=226 w=558 float=center]

Przy okazji spotkania po latach sensei Robert Sworek podziękował Giuseppe Beghetto za wkład jaki włożył w polskie karate.

[singlepic id=227 w=268 float=left] [singlepic id=228 w=268 float=right]

Wśród uhonorowanych mistrzów byli zarówno karatecy oraz przedstawiciele innych sztuk walki. Z najważniejszych można wymienić: Włodzimierza Kwiecińskiego, Tomasza Piotrkowicza, Zbigniewa Wojtkowiaka, Piotra Babicza, Eugeniusza Kuchajewicza (wszyscy Karate Shotokan) oraz sensei’a Eugeniusza Dadzibóga (Karate Kyokushin) i nieżyjącego Leszka Drewniaka, legendę Polskiego Związku Karate. Wyróżniono również kilku gości zagranicznych oraz przedstawicieli ju-jutsu i judo.

[singlepic id=230 w=558 float=left]

Po gali odbyło się spotkanie towarzyskie, w trakcie którego mistrzowie wspominali trzydziestoletnią historię karate w Polsce!

[singlepic id=231 w=158 float=left] [singlepic id=232 w=158 float=left] [singlepic id=229 w=158 float=left]

Ostatnie rozmowy kończyły się po północy, dlatego o 2 w nocy dopiero wracaliśmy do Poznania.

Poniżej zamieszczamy zdjęcie medalu i dyplomu:

[singlepic id=233 w=558 float=center]

Dziękujemy zarządowi Klubu Sportowego „Ronin” za pamięć i zorganizowanie imprezy, na której można było się spotkać po latach!

Na wielkie podziękowanie zasłużył organizator całej imprezy, kolega Tomasz Byjos. Jedyny, który zauważył, że w Polsce minęło ponad 30 lat istnienia Karate Shotokan i że są wśród nas ludzie, którym należałoby podziękować.

Dziękujemy Ci, Tomku!

Działacze ASW i SWO