[singlepic id=375 w=558]

W czwartek, 28 kwietnia, w Akademii Sztuk Walki doszło do historycznego wydarzenia. Na jednym treningu spotkali się nestorzy polskiego karate: Olgierd Armon, Mirosław Kozakiewicz, Krzysztof Jasiński, Wojciech Gładysiak i Piotr Tepper. Dwaj pierwsi, razem z Przemysławem Ilukowiczem, zakładali przed laty Poznański Klub Karate i Polski Związek Karate. Krzysztof Jasiński był sekretarzem Poznańskiego Klubu Karate, a Wojciech Gładysiak oraz Piotr Tepper zawodnikami.

Po latach pracy na rzecz polskiego karate drogi przyjaciół się rozeszły: część emigrowała, część zajęła się biznesem… Jednak Robert Sworek nie zapomniał o swoich przyjaciołach, pierwszych instruktorach i wychowankach. Zebrał ich razem i zaproponował współpracę w ramach Shotokan World Organization. W rezultacie Mirosław Kozakiewicz zadeklarował się zając promowaniem SWO w Niemczech, a Krzysztof Jasiński w Wielkiej Brytanii. Pozostali będą udzielać się w kraju oraz, oczywiście, regularnie odwiedzać nasze dojo. Oss!