rada230313_052W minioną sobotę odbył się V Turniej Kata Shotokan World Organization. Startowali w nim karatecy z naszego klubu. Konkurencja była spora, ponieważ w całym Turnieju uczestniczyło prawie 60 zawodników z takich ośrodków jak: Gostyń, Ząbkowice Śląskie, Inowrocław, Żnin, Koziegłowy, Słupca oraz Poznań.

Nasi zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: Dorośli 9-5 kyu oraz Dorośli 40+. Miłym zaskoczeniem był fakt, że pomimo niewysokich stopni Tomek Wojtaszek i Leszek Królikowski zdobyli brązowe medale. Natomiast Paulina Baran zdobyła srebro! Miała szanse na złoto, ale fatalna pomyłka w kata heian sandan zaprzepaściła ją. Mimo wszystko i tak zdobycie srebra jest ładnym wynikiem 🙂

Na duże gratulacje zasługują nasi starsi koledzy, którzy za każdym razem pokazują, że karate można zacząć trenować w każdym wieku i bardzo dobrze się przy tym bawić. Jarek Kalinowski zdobył srebrny medal, a brązowym podzielili się Olek Klaja i Rychu Dąbrowski.

Całkiem dobrze zaprezentowali się zawodnicy z naszego oddziału w Koziegłowach. W kategorii Dzieci Daniel Jóźwiak niespodziewanie zdobył brąz, a w kategorii Młodzików Alicja Szymanowicz kolejny raz pokazała klasę zdobywając srebro.

1. Gliwa Kadira, Żnin
2. Malak Wiktoria, Żnin
3. Jóźwiak Daniel, Koziegłowy
3. Kostrzewa Rafał, Żnin

Młodzicy
1. Pietrzyk Daria, Gostyń
2. Szymanowicz Alicja, Koziegłowy
3. Lewański Aleksander,Słupca
3. Rozwalka Maria, Gostyń

Dorośli 9-5 kyu
1. Walczak Andrzej, Żnin
2. Baran Paulina, Poznań
3. Królikowski Leszek, Poznań
3. Wojtaszek Tomasz, Poznań

Dorośli 40+
1. Hoffmann Bartosz, Żnin
2. Kalinowski Jarosław, Poznań
3. Dąbrowski Ryszard, Poznań
3. Klaja Aleksander, Poznań

Kata Drużynowe
1. Ząbkowice Śląskie I, 20,1 pkt.
2. Gostyń II, 19,9 pkt.
3. Inowrocław 19,6 pkt. (po dogrywce z drużyną z Słupcy)

Sędzia główny: Piotr Czeleń
Sędziowie: Paweł Sworek, Paweł Szymkowiak, Rafał Kostrzewa, Arkadiusz Kajdasz, Rafał Matuszewski, Maciej Janik