2013-05-01-02_sem_znin-18Od 1 do 2 maja br. Rafał Kostrzewa i jego klub Żniński Klub Karate i Sztuk Walki „Musashi” zorganizowali seminarium karate shotokan z Robertem Sworkiem.

Wydarzenie odbyło się w Chomiąży Szlacheckiej w przepięknym „Grodzie Piasta”.

Niestety pogoda trochę pokrzyżowała nasze plany, dlatego część treningów odbywała się w pomieszczeniach. Całe szczęście nikogo taka sytuacja nie zraziła do treningu i wszyscy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

Shihan Robert Sworek skupił się na przybliżeniu wszystkim kata heian shodan i heian nidan według metodyki i interpretacji SWO. Prezentacje kata były poprzedzone wieloma historiami „prosto z Okinawy”, które najbardziej zaciekawiły najmłodszych uczestników seminarium.

Na zakończenie seminarium odbyły się małe zawody, w których wszyscy mogli się sprawdzić i zapoznać z atmosferą zawodów. Startowali w nich również członkowie naszego klubu, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Aleksander Klaja zdobył złoty medal praktycznie „z marszu”, Fryderyk Andrzejewski poszedł w jego ślady i również zdobył złoto. Natomiast Edyta Ćwik oraz Wojciech Nowicki zdobyli po brązowym medalu. Gratulujemy!

Uczestnicy seminarium narzekali tylko na jedną rzecz – za krótko!

Mamy nadzieję, że ta impreza wejdzie na stałe do kalendarza SWO i za rok spotkamy się w „Grodzie Piasta” w większym gronie.

Najbliższe seminarium dla wszystkich z shihanem Robertem Sworkiem już w czerwcu przed zakończeniem sezonu.

Jak widać na zdjęciach sensei Robert promując SWO reklamował Akademię 🙂

Więcej zdjęć na stronie SWO.